4 Mayıs 2016

MEZUNİYET ELBİSESİ VE MAKYAJ ÖNERİSİ

Merhaba :)

Mezun olacak pek çok arkadaşım eminim ki çılgınca kıyafet arayışı içindelerdir. Tabi biz bu dönemleri atlattık ama belki sizler için bir yardımım dokunur diye düşündüm.


Mezuniyet zamanı en özel anlarımızdan biridir. O gün çok güzel olmak iyi hissetmek isteriz.
Bunun içinde kıyafet olsun makyaj olsun seçimlerimizi doğru yapmamız gerekir , en önemlisi de kendimize yakışanı bulabilmek gerekir.


Orta okul yada lise olsun bence arada çok fark yok. Yaşınızdan büyük görünmek yerine yaşınıza daha uygun kıyafetleri tercih etmelisiniz. 


Bence genç kızlara en çok  yakışacak renkler soft tonlar. Özellikle bu senenin modası pembeler ve mavileri tercih edebilirsiniz.


Dantel içeren detaylar da sizi oldukça kibar gösterebilir.

Uzun kıyafet tercih etmek isteyenler de yine aynı tonları seçerek sadelik yakalayabilirler.Üniversiteden mezun olanlar biraz daha farklı arayışlarda olabilir diye düşünüyorum :)

Siyah her zaman en asil renktir bana göre .
Biraz iddialı olsun derseniz de bu modeller hoş olabilir.Elbise seçiminize göre sekillenecek olan makyaj içinde yine yaşınıza göre hareket etmenizde fayda var.

Ben sizin için soft pembe ve bordodan oluşan bir makyaj hazırladım.Farklı renkler seçerek de uygulama yapabilirsiniz.
Gözlerde hafif tonlar ve köşelerde de koyu gölgeler ile dumanlı ve geçişli güzel bir makyaj yapabilirsiniz.Bol rimel ile destekleyerek yoğun bakışlara sahip olabilirsiniz.


Göz makyajınız bir nebze daha yoğun ise dudaklarda sadece gloss kullanilirsiniz.
En önemli ayrıntı  tek bir odak noktası olması. 

Umarım yardımcı olaileceğim bir yazı olmuştur.


Tekrar  Görüşmek Üzere 

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder