27 Kasım 2014

Favori Kış Parfümüm #2 ULRIC DE VARENS SENSUELLE

Mis kokulu Günaydınlar :)

Kış mevsiminin en sevdiğim yanlarından biri de kokular. Her koku her mevsime uymaz bana göre. Kış aylarında yaza göre biraz daha ağır ve kalıcı kokuları tercih ederim. Soğuk havalarda içleri ısıtan cinsten :)

Daha öncede yazdığım favori bir parfümümden sonra , favorilerim arasına giren 2.parfüm olmayı başaran Ulric De Varens Femme Sensuelle 'den bahsedeğim bugün sizlere.Ulric De Varens'in yeni koleksiyon ürün olan Sensulle modern egzotikliğin şehvetli hali olarak tanımlanmış.

Üst notalarında bergamot , greyfurt , meyan kökü ve menekşe yapraklarının kokusunu barındırırken , kalbinde ise yasemin , gül , süsen ve portakal çiçeğinden oluşan çiçek buketleri ile şehvetli kıvrımlar oluşturuyor.

Alt notalar da, chypre ( Fransızca'da Kıbrıs anlamına gelen kelime parfümlere sert ve etkiliyici kokuyu veren en önemli bitkilerden biri.) Bana göre de bu parfümde ki harika kokunun en önemli bitkisi olan chypre'in keskinliği kavisli misk ile yumuşatılmış ve vanilya ile birleşerek kokuyu hareketlendirmiş ve dokusunu pürüzsüzleştirmiş.
Sensulle oldukça kalıcı ve etkileyici bir kokuya sahip.

Ben genelde parfümün geçtiği yerde iz bırakan türlerini severim :)
Bu parfüm de öyle . Çevremden aldığım olumlu tepkiler nedeniyle bunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Bende ki Sensuelle 50 ml .
Aynı zamanda ürünün 75 ml olanı da mevcut. 


Parfümü , Ulric De Varens'in kendi sitelerinden aldım.Fiyatı , 34,90 TL idi.

Sitelerini incelemek için;Ayrıca yakından incelemek isterseniz Rossmann mağazalarında 75 ml olanı da BigMall 'larda  bulabilirsiniz.


Sevgiler
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder